Gabinet Stomatologiczny - implanty
Kontakt
Czy wiesz że...?

Coraz częściej chirurdzy skłaniają się do tego aby jak najszybciej obciążać implant. Stopniowa aktywacja sił żujących i przenoszenie ich na implant nie tylko nie uszkadza wszczepu, ale też dodatkowo stymuluje i pobudza otaczającą kość do gojenia.

hr-vert
  Natychmiastowe obciążenie

Coraz częściej chirurdzy skłaniają się do tego aby jak najszybciej obciążać implant. Oczywiście zwraca się szczególną uwagę na nieprzeciążanie wszczepu. Prowizoryczne uzupełnienia wykonane są z akrylu, który jest bardziej miękki od zębów własnych, oraz na początku wyłączone ze zgryzu. Stopniowa aktywacja sił żujących i przenoszenie ich na implant dodatkowo stymuluje i pobudza otaczającą kość do osteointegracji.


Tak więc wychodzi się z gabinetu z nowym zębem na implancie – prowizorycznym uzupełnieniem, które służy do czasu wygojenia się wszczepu.

W czerwcu bieżącego roku w Gdańsku pokazano po raz pierwszy w Europie a po raz drugi na świecie zabieg wprowadzenia implantów Brenemark kirując się szablonem wykonanym na podstawie tomografii komputerowej skrętnej.

Po obróbce obrazu radiologicznego stworzony został trójwymiarowy model kości z dopasowanym do niego szablonem według którego lekarz ma wprowadzić implanty.
Na tak wprowadzone implanty został natychmiast założony most 12 punktowy czyli przywracający praktycznie w pełni funkcje żucia. Most ten oczywiście dużo wcześniej został wykonany w pracowni protetycznej.

Pacjent praktycznie po 3 godzinach od zdjęcia całkowitej protezy wyszedł z nowymi umocowanymi na stałe zębami.
Ta rewolucyjna technika od stycznia 2004 będzie dostępna w Polsce.Projektowanie stron www