Gabinet Stomatologiczny - implanty
Kontakt


implanty zębów powiększenie

Czy wiesz że...?

Materiał, z którego są zrobione implanty, nie może być szkodliwy dla organizmu człowieka - rakotwórczy, toksyczny czy radioaktywny, nie może też korodować. Musi być zgodny biologicznie, czyli tolerowany przez tkanki żywe.

hr-vert
  Implanty zębów, co warto o nich wiedzieć?

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. W ostatnich dwóch dziesięcioleciach przywracanie brakującego uzębienia za pomocą implantów stało się przyjętym sposobem leczenia pacjentów całkowicie lub częściowo pozbawionych uzębienia.

 

Czym zastąpić utracony ząb?

Jeśli straciliście Państwo jeden lub więcej zębów istnieje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jednak czy warto szlifować zdrowe zęby skoro można odbudować brakujący ząb na implancie.

 

Co to jest Implant?

implant przykładImplant to nic innego jak sztuczny korzeń. Wszczep wykonany z tytanu w przybliżeniu posiadający wielkość naturalnego korzenia. Nie zawsze wszczepia się tyle implantów ile brakuje zębów. Możemy wykonać kilkupunktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby, lub stworzyć podparcie dla mostu. Nawet dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i fantastycznie stabilizują protezy całkowite.

więcej >>

 

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg jest dwuetapowy, w pierwszym nawiercany jest otwór w kości, następnie wkręcany wszczep i zamykane pole operacyjne.

W ciągu następnych tygodni wszczep "przyjmuje się" , komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plaźmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu.

Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap - pobranie wycisków i odbudowa brakujących zębów.

więcej >

Czy boli?

Samo wprowadzenie implantu nie jest bolesne, wystarczy w zupełności znieczulenie takie jak do usuwania zęba. Jedyne uczucie towarzyszące nawiercaniu kości to lekka wibracja.

Czy można wprowadzić implanty zaraz po usunięciu zęba?

Owszem jest to możliwe i wykonywane. Specjalne implanty do natychmiastowego zabiegu zostały opracowany, ale ostateczna decyzja należy do lekarza. Coraz częściej chirurdzy skłaniają się do tego aby jak najszybciej obciążać implanty.

Oczywiście zwraca się szczególną uwagę na nieprzeciążanie wszczepu. Prowizoryczne uzupełnienia wykonywane są z akrylu, który jest bardziej miękki od zębów własnych, oraz na początku wyłączone ze zgryzu. Stopniowa aktywacja sił żujących i przenoszenie ich na implant dodatkowo stymuluje i pobudza otaczającą kość do osteointegracji.

Co gwarantuje powodzenie zabiegu?

Jeśli żywotność implantacji ma być długa to wymagana jest nienaganna higiena jamy ustnej zapobiegająca powstawaniu stanów zapalnych śluzówek - nie może być już mowy o zapominaniu umycia zębów! A także regularne wizyty kontrolne u dentysty.

więcej >>

Co będzie gdy się nie uda?

Wskaźnik powodzenia zabiegów jest jak na medycynę bardzo wysoki . Pozytywna integracja z tkanką kostną po trzech latach utrzymuje się w 98% , a po dziesięciu latach wskaźnik niepowodzenia wynosi około 5 %. Wobec korzystnych rezultatów klinicznych implanty stały się godne zaufania. Stomatologia rekonstrukcyjna zrobiła kolejny milowy krok.

więcej >>

Co zrobić aby się udało?

Przede wszystkim skontaktować sięze swoim lekarzem.

implanty więcej informacjiDowiedz się wiecej o implantach zębów lub zadaj pytanie.

 Projektowanie stron www